آموزشی

پافشاری بازار بر ادامه ی روند نزولی | دیلی سیگنال

در حال بارگذاری...

در اولین روز معاملاتی این هفته، شاخص‌ کل بورس به روند نزولی خود ادامه داد و با ۳۷ هزار واحد افت، به کار خود پایان داد تا همچنان روزهای تلخ سهامداران ادامه داشته باشد

این افت‌های بورس در حالی است که دیروز در جلسه هیئت مدیره سازمان بورس با دهقان دهنوی ۸ مصوبه مهم برای حمایت از بازار تصویب شد. افزایش ضریب اعتبار خرید سهام از ۴۵ به ۶۰ درصد و اجازه به صندوق توسعه بازار سرمایه که تا سقف سه هزار میلیارد تومان نسبت به تأمین مالی از طریق انتشار اوراق اختیار فروش تبعی سهام اقدام کند، دو مورد از این تصمیمات بودند. این موارد قرار است امروز در جلسه شورای عالی بورس مورد بررسی قرار گیرند

در بخش اول برنامه ی امروز با آقای نیما میرزایی ، مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه در خصوص این تصمیمات و تاثیر آنها روی بازار صحبت کردیم که با توجه به اینکه معاملات امروز باعث کلافگی بیشتر فعالین بازار شده بود ، ایشان این اقدامات را کافی نمیدانستند و معتقدند که یکی از مهمترین راهکارها برای کاستن از این هیجانات فروش ، کاهش نرخ سود بانکی است که باید زودتر اتفاق بیفتد.

در بخش دوم این برنامه به همراه آقای رسول خدادوست کارشناس اقتصادی سیگنال به بررسی نحوه اثرگذاری متغیرهای مهم اقتصادی و غیر اقتصادی بر روند آتی بازار سرمایه پرداخته شد. در همین راستا روند قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها و تاثیر آن بر بازار سرمایه ایران به بحث گذاشته شد. همچنین با تجزیه و تحلیل رشد اقتصادی دنیا و کشورهای مختلف در سال 2020، پیش‌بینی نهادهای مهم بین‌المللی در این‌خصوص برای یال 2 ارائه گردید.
در ادامه به بررسی لایحه بودجه 1400 و نقش فروش اوراق سلف نفتی و فروش دارایی‌های دولت در قالب سهام پرداختیم و نهایتا به سیاست‌های پولی فدرال رزرو(بانک مرکزی آمریکا) و نحوه اثرگذاری آن بر قیمت فلزات پایه پرداخته شد.

دیلی سیگنال هر روز ساعت 13 به صورت زنده از اینستاگرام تماشا کنید.

https://isignal /analyse/ وبسایت
https://Instagram /iSignal اینستاگرام
https://Twitter /iSignalapp توییتر
https:// isignal_ir
https://isignal /install-app/ ! اپلیکیشن سیگنال را برای اندروید و آیفون دانلود کنید
پافشاری بازار بر ادامه ی روند نزولی | دیلی سیگنال

دانلود ویدیو با لینک مستقیم کیفیت 144P
دانلود ویدیو با لینک مستقیم کیفیت 240P
دانلود ویدیو با لینک مستقیم کیفیت 360P
دانلود ویدیو با لینک مستقیم کیفیت 480P
دانلود ویدیو با لینک مستقیم کیفیت 720P
دانلود ویدیو با لینک مستقیم کیفیت 1080P

منبع اصلی ویدیو: سرویس اشتراک ویدیو آپارات طنز چی از مرجع آپارات

دکمه بازگشت به بالا